Zapisz się na NEWSLETTER, aby być na bieżąco!

Na płodność wpływa wiele czynników, tak samo jak na stan zdrowia. A zdrowe ciało, to płodne ciało!

Gdy dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego on potrzebuje, odwdzięcza się i produkuje hormony, neuroprzekaźniki i wszystkie potrzebne oraz ważne substancje, aby ciało było w harmonii, zdrowiu i jak najlepszej kondycji.

Niestety, pod wpływem czynników środowiskowych i stylu życia (nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, zanieczyszczenia, stres) wpływających na funkcjonowanie ciała, cykl płciowy kobiety i mężczyzny zostają zaburzone, a w związku z tym płodność również. płodność.

Problemy z płodnością często towarzyszą kobietom z PCOS, insulinoopornością, Hashimoto, czy endometriozą. U mężczyzn przyczyną niepłodności jest najczęściej niski odsetek plemników o prawidłowej budowie, mała ich ilość, bądź ruchliwość. Dieta jest ważna w każdym z tych przypadków! Jest ona fundamentem równowagi i można dzięki niej naprawdę dużo zdziałać.

Ale płodność karmisz nie tylko dietą! Odżywia się ona również aktywnością fizyczną, miłością do Twojego partnera, do samej siebie, a także wysypianiem się i odpowiednim radzeniem sobie ze stresem.

Nagrałam film na temat KOŁA PŁODNOŚCI, znajdziesz go na dole strony. Po obejrzeniu koniecznie zrób poniższe ćwiczenie:

Pomyśl… O który obszar najbardziej chciałabyś teraz zadbać?

Na video mówię o 6. obszarach: odżywianie, aktywność fizyczna, relacja z partnerem, relacją ze sobą, sen i odpoczynek, radzenie sobie ze stresem. Intuicyjnie wybierzesz najpewniej ten właściwy 😊 Wybrałaś? Super!

A teraz wypisz 3 rzeczy, które zrobisz, aby zadbać o ten obszar i zaplanuj je w swoim kalendarzu w najbliższych 2. tygodniach. Do zrobienia, prawda? Cieszę się bardzo, że tak pomyślałaś i myślę, że Twoje ciało oraz płodność również 😊

To podkręcamy zadanie! Do każdego z obszarów wypisz po 5 rzeczy, które w Twoim odczuciu pozwolą Ci o nie bardziej zadbać. Dla przykładu:

OBSZAR ODŻYWIANIE:

  • zielony koktajl, picie wody, zjadanie orzechów włoskich, 1 łyżka oleju z zarodków pszennych, unikanie cukru

OBSZAR RADZENIE SOBIE ZE STRESEM:

  • spokojne oddychanie i wsłuchiwanie się w siebie, słuchanie muzyki, którą lubisz, „wyżycie się” podczas aktywności, masaż ciała, ciepła kąpiel

OBSZAR RELACJE Z PARTNEREM:

  • całus, przytulenie się, wspólne zrobienie czegoś co oboje lubicie, np. obejrzenie filmu, rozmowa, randka

OBSZAR RELACJA ZE SOBĄ:

  • pójście do fryzjera, zapisanie się na angielski, pójście na koncert, do teatru, do kina, kupienie nowej sukienki

OBSZAR AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA:

  • codzienne rozciąganie, joga, bieganie, spacer, basen

OBSZAR SEN I RELAKS:

  • kolacja 2 – 3 godziny przed snem, przewietrzenie pokoju, godzinę przed snem unikanie patrzenia w ekran, zadbanie o wygodne łóżko i poduszkę, zadbanie o ciszę podczas snu.

Zauważ, że są tam czynności, które możesz zrobić ot, tak: napicie się wody, całus, rozciąganie, przewietrzenie pokoju, oddychanie po takie, które wymagają trochę wysiłku: pójście na koncert, zielony koktajl, angielski.

Znajdź takie, które możesz zrobić szybko i bez wysiłku i rób je każdego dnia!

Wypisz je i powieś na lodówce, aby o nich pamiętać! Możesz narysować koło, bądź tabelkę- formę pozostawiam Tobie.

Ważne, abyś to zrobiła i później ROBIŁA. Te bardziej „wymagające” zaplanuj na 2 – 3 razy w tygodniu, ale też o nich pamiętaj, wpisz w kalendarz i RÓB.

Tak moja Droga – zdrowie i płodność się ROBI! Więc do dzieła!

OBEJRZYJ FILM NA TEMAT KOŁA PŁODNOŚCI MOJEGO AUTORSTWA, ZRÓB POWYŻSZE ĆWICZENIE I DBAJ O SIEBIE I SWOJĄ PŁODNOŚĆ! Trzymam za Ciebie kciuki!